Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Krpeľany, okres MartinHľadať
 
 

Nová internetová stránka obce Krpeľany

Registrácia chovu ošípaných s jedným kusom ošípanejVytlačiť
 

obrázok k registrácii chovu ošípaných     Na základe usmernenia vydaného Štátnou veterinárnou a potravinovou správou Slovenskej republiky sú chovatelia ošípaných s maximálne jedným kusom ošípanej, ktorá je určená na domácu spotrebu doposiaľ neregistrovaní v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat povinní registrovať svoj chov.

       Neregistrovaní chovatelia, ktorí chovajú, chcú chovať viac kusov ošípaných alebo iné druhy hospodárskych zvierat (hovädzí dobytok, ovce, kozy, kone, včely) sú povinní registrovať sa priamo na RVPS Martin.

     Tlačivo na registráciu chovu s jednou ošípanou na domácu spotrebu je možné si vyžiadať na príslušnej obci, RVPS Martin alebo na regionálnom pracovisku plemenárskych služieb SR.

       Tlačivo je možné aj vytlačiť z webovej stránky Štátnej veterinárnej a potravinovej správy, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky alebo Plemenárskych služieb Slovenskej republiky. So všetkými otázkami sa obráťte na Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu Martin, č. t.: 043/4221481 alebo na obecný úrad, kde Vám budú podané všetky potrebné informácie o registrácii. Registrácia je bezplatná a povinnosť registrovať chov aj s jednou ošípanou je z dôvodu nepriaznivej nákazovej situácie v súvislosti s Africkým morom ošípaných.

       Každý chovateľ je povinný hlásiť (telefonicky/mailom/poštou/osobne) na príslušnú RVPS Martin zámer výkonu domácej zabíjačky na súkromnú domácu spotrebu hovädzieho dobytka, oviec, kôz, ošípaných a taktiež farmovej zveri minimálne jeden pracovný deň vopred pred plánovanou zabíjačkou.

 


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka