Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Krpeľany, okres MartinHľadať
 
 

Nová internetová stránka obce Krpeľany

Cyklistické preteky - OKOLO SLOVENSKA - 3. etapa - dňa 20.09.2019Vytlačiť
 

plagát k cyklistickým pretekom Okolo Slovenska CYKLISTICKÉ PRETEKY OKOLO SLOVENSKA - 3. etapa

Šesťdesiaty tretí ročník našich najvýznamnejších etapových pretekov Okolo Slovenska, zapísaných v kalendári UCI ako podujatie kategórie UCI 2.1. sa tento rok bude konať od 18. do 21. septembra 2019. Cyklisti celkovo prejdú 708,8 km cez päť samosprávnych krajov, od východu našej krajiny až po západnú hranicu na trase z Ružomberka do Hlohovca.

3. etapa cyklistických pretekov OKOLO SLOVENSKA bude v okrese Martin a Turčianske Teplice prebiehať dňa 20.09.2019 v čase od 12:30 hod., ktorá bude prechádzať po hlavnej trase cesty III. triedy a prípadne miestnych komunikáciách našou obcou v čase cca o 13:00 hod..

V záujme bezpečného a hladkého priebehu pretekov touto cestou žiadame občanov, aby svoje motorové vozidlá neodstavovali na hlavnej trase pretekov na ceste III. triedy a miestnych komunikáciách, ale aby si ich zaparkovali do svojich dvorov rodinného domu. Motorové vozidlá stojace pri komunikácii na hlavnej trase pretekov môžu tvoriť prekážku najmä v neprehľadných úsekoch (v oblúkoch zákrut, na vrcholoch stúpania, v križovatkách a pod.) a môže tak dôjsť k zrážke cyklistu - pretekára s týmito stojacimi vozidlami.

Cyklistické preteky budú prebiehať za asistencie zložiek Policajného zboru SR, pričom do opatrení pri dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky bude nasadený maximálny počet technických prostriedkov a policajtov.

20.9.2019 - 3. etapa - Ružomberok → Hlohovec. Štart etapy je o 12:30 hod. Piatková etapa povedie z mesta Ružomberok cez obce okresov Martin a Turčianske Teplice, Bojnice, Partizánske a Topoľčany do Hlohovca. V cieľovom meste sa očakáva špurt do kopca na Hlohoveckom zámku. Cyklistov čakajú tri rýchlostné prémie: Bojnice, Nitrianske Pravno, Topoľčany a tri horské prémie: Vyšehradné, Bojnický vrch, Hlohovec. Dĺžka etapy je 200 kilometrov.

Cyklisti budú na 63. ročníku pretekov Okolo Slovenska bojovať o štyri dresy. Žltý dres je určený pre celkového víťaza pretekov, biely s modrými bodmi pre lídra bodovacej súťaže, lídra vrchárskej súťaže bude obliekať biely s červenými bodmi a biely dres bude patriť najlepšiemu cyklistovi do 23 rokov.


 
 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka